Srpen 2013

1. Oblíbená ženská postava

25. srpna 2013 v 16:45 | Clara |  10 days character challenge

Rozhodla jsem se zapojit do 10 days character challenge, kterou vymyslela Knihofil18, protože si mě získala devátou položkou jejího seznamu - Oblíbená postava z nějaké povídky. Já totiž razím heslo "Autoři a čtenáři fanfiction nikdy nespí. Nemají na to čas.", takže takováhle challenge je pro mě jako dělaná. :D Ale už k pointě tohoto článku..

Oblíbená ženská postavaBylo pro mě dost těžké se rozhodnout, i když vlastně nemám moc oblíbených hrdinek. Upřímně mě většinou dost štvou. :D Nakonec jsem si vybrala Sadii z Rudé pyramidy, protože je jedna z mála těch holek, které používají mozek a nemyslí jen na svoje nevybouřené hormony. Ona je silná, má svůj názor a nenechává se strhnout davem. Je vtipná, často mě svými poznámkami rozesmála, a to se mi u knížek moc často nestává. Rozhodně jsem si jí oblíbila, je to ten typ holky, kterou jsem vždycky chtěla být, ale neměla na to dost odvahy. Já jsem spíš taková tišší a svoje názory si nechávám pro sebe. Nejsem tak silná jako ona, abych dokázala čelit společnosti, já ji spíš z povzdálí pozoruju a myslím si své. A možná proto se mi postavy holek-tvrďaček tak líbí. Protože vím, že já se na nic takového zřejmě nikdy nevzmůžu.

Jinak je Sadie moc sympatická hrdinka, bylo by zajímavé ji někdy potkat (ale o postavách, se kterými bych ráda pokecala zase jindy). Rozhodně nepatří k těm dokonalým Mary-Sue ani nánám bez mozku a i když je úplně jiná než já, dokázala jsem se s ní skvěle ztotižnit a za to si vysloužila čestné místo v tomhle článku. :)