Září 2013

3. Oblíbená vedlejší postava

29. září 2013 v 17:42 | Clara |  10 days character challenge
Dneska bude Clara rebelizovat! :D Moje úplně nejoblíbenější vedlejší postava totiž není knižní ale z fanfiction, takže se omlouvám za porušení pravidel, ale mě by doopravdy hryzalo svědomí, kdybych v tomhle článku psala o někom jiném než o... Pansy Parkinsonové z fanfiction Broken.


Tuhle nádhernou fanfiction napsala inadaze22. Povídka získala ocenění: TNLA Winner for Best Angst and Best WIP, Winner of Beedle the Bard award on TDM, Winner of Story of the Year on TDM, and Runner-up for Best WIP in Round 5 of the Dramione Awards. Myslím, že to hovoří samo o sobě. Je to dokonalá fanfiction, má lepší příběh než 95% těch braků, co se dneska prodávají po milionech kusů.

A Draco hľadel na ňu, vpíjal sa do jej vzhľadu ešte raz. Ďalšie slová vyšli z jeho úst skôr než ich jeho svedomie mohlo zastaviť, "vyzeráš, ako keby si prešla skrz vojnové územie."
Trpko odpovedala, "nie pre všetkých vojna skončila."

Je to povídka hlavně o vztazích, narušených vztazích. Já, kterou obyčejně zanechávají knížky chladnou, jsem brečela jako malá. Ale Broken doopravdy stojí za napuchlé oči a ztuhlá záda kvůli dlouhému sedění u notebooku.


Ale teď už k mé nejoblíbenější vedlejší postavě. Já, jako zapřísáhlý Dramione shipper, mám samozřejmě Pansy Parkinsovou znechucenou z té spousty fanfiction, ve kterých je to povrchní, žárlivá kráva. Ale v Broken jsem si jí - ke svému nemalému překvapení - oblíbila skoro v tom okamžiku, kdy vkročila na scénu. V životě si prošla svým (ale pořád je na tom o dost líp než Hermiona..) a přesto nijak nezahořkla, snaží se vyrovnat se svou minulostí. Je inteligentní, úžasná kamarádka a psychická podpora, i když to sama nemá nejjednodušší. Za její sílu ji strašně obdivuju, ale nejvíc si mě pravděpodobně získala svou výbušností. Chtěla dát Ronaldovi do držky, ale bohužel ji předběhl *SPOILER*. :D Taky prošla za celou povídku velkým vývojem, ale zdaleka ne největším...
Ale o tom zase jindy... Myslím, že při téhle challengy (nebo jak se to skloňuje :D) ještě budu porušovat pravidla. :D

Čtěte Broken a užívejte života!^^ (tyhle dvě věci dohromady nejsou moc dobře možný, ale...prostě si to přečtěte :D :))
Clara

2. Oblíbená mužská postava

28. září 2013 v 11:55 | Clara |  10 days character challenge
Po "menší" pauze jsem se konečně dokopala k pokračování Knihofilova projektu. Tentokrát bude řeč o mé oblíbené mužské postavě.
Musím říct, že jsem dost váhala. Kandidáti byli Nick z Erebosu, Gus z Hvězdy nám nepřály, Charlie z Ten, kdo stojí v koutě, Harley z Loď mezi hvězdami, Percy z Percyho Jacksona a Draco Malfoy z... ale to snad všichni víte :D
Nakonec jsem se rozhodla pro Harleyho (vážně jsem se nechtěla opičit, Knihofile :D). Je to skvělá postava, snílek s neuvěřitelnou fantazií, který umí nádherně malovat. Zemřela mu dívka, kterou miloval a díky které zvládal život mezi čtyřmi stěnami Universia. A tak místo toho, aby strávil zbytek svého osamělého života zavřený ve zvrácené vesmírné lodi, rozhodl se letět ke hvězdám. Doslovně.
Oblíbila jsem si ho hned na začátku, prostě jsem mu tak nějak..rozumněla a dost mi přirostl k srdci. Jeho smrt mě hodně zasáhla a..taky docela naštvala. Doopravdy byl úžasná postava a mrzí mě, že nedostal víc prostoru. Byl skvělá vsuvka do toho všeho Synova pobláznění do Amy a...prostě do všeho. Proč si ho nenechala žít, Revisová? :'(